Itel it5032 Dual SIM Phone
1,450.00৳ Original price was: 1,450.00৳ .1,390.00৳ Current price is: 1,390.00৳ .
CAMON 50 Ultra 5G
42,999.00৳ – 49,999.00৳ Price range: 42,999.00৳ through 49,999.00৳
Itel 5200 Dual SIM Feature Phone
- Display Type: QVGA
- Secondary Camera: Digital Camera
- Primary Camera: No
- Operating System: Feature Phone
- CPU: 1 MHz Processor
- Battery Capacity: 1500 mAh
1,490.00৳ Original price was: 1,490.00৳ .1,399.00৳ Current price is: 1,399.00৳ .
100 in stock
100 in stock
Description
Itel it5200 Full Specifications And Price In Bangladesh
| Launch | |
| Announced | 2023, August |
| Status | Available. Released 2023, August |
| Body | |
| Build Material | Back Plastic, Plastic Frame |
| Network | |
| Network Type | 2G |
| Technology | GSM: 900/1800 |
| SIM | Standard SIM |
| GPRS | Yes |
| Display | |
| Size | 2.4 inch |
| Display Type | QVGA |
| Resolution | 240 x 320 pixels |
| Camera | |
| Back Camera | Digital Camera |
| Video | Yes |
| Flash | No |
| Battery | |
| Battery Type | Li-Ion (Lithium Ion) |
| Battery Capacity | 1500 mAh |
| Placement | Removable |
| Storage | |
| Ram | 32 MB |
| Rom | 32 MB |
| External Card Slot | Yes, MicroSD, up to 32 GB |
| Others | |
| OS | Feature Phone |
| CPU | 1 MHz Processor |
| Flashlight | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| FM Radio | Yes |
| Handsfree | 3.5mm Headphone Jack |
| USB | Micro USB |
| Java Support | No |
| Internet Browsing | Yes |
| Browser | HTML5 |
| Auto Call Recorder | Yes |
| Blacklist | Yes |
| Magic Voice | Yes |
| MMS | Yes |
| Games | Yes |
| More | King Talker, Super Battery Mode & King Voice, 1000 Phonebook |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Itel 5200 Dual SIM Feature Phone” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.