Itel it2161C
1,290.00৳ Original price was: 1,290.00৳ .1,150.00৳ Current price is: 1,150.00৳ .
Itel it2171 Dual SIM
1,150.00৳ Original price was: 1,150.00৳ .1,090.00৳ Current price is: 1,090.00৳ .
Itel it2032
- Features
- Auto call record
- Blacklist
- Magic voice
- MMS
- Games
- Battery saver
- Sound recorder
1,190.00৳ Original price was: 1,190.00৳ .1,070.00৳ Current price is: 1,070.00৳ .
100 in stock
100 in stock
Description
Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Mobile Type | Button |
| Network | 4G |
| Display | 1.77″ inch |
| Sound | Loudspeaker, 3.5mm jack |
| RAM | 32MB |
| Built In Memory | 32MB |
| External Memory | Up to 32 GB |
| CPU | MTK6261D |
| GPRS/EDGE | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB | Micro USB |
| FM Radio | FM |
| Battery Capacity | 1000mAh Battery |
| Battery Type | Removable |
| Stand By | 26 Days |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Itel it2032” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.