Redmi Note 15 Pro+ 5G (8/256GB)
47,999.00৳ Original price was: 47,999.00৳ .46,999.00৳ Current price is: 46,999.00৳ .
Redmi Note 15 5G 8GB/256GB Price in BD
30,999.00৳ Original price was: 30,999.00৳ .29,999.00৳ Current price is: 29,999.00৳ .
Redmi Note 15 5G 8GB/256GB Price in BD
Redmi Note 15 5G (8GB RAM / 256GB Storage) হলো একটি stylish ও powerful smartphone, যা budget-friendly price-এ premium features offer করে। যারা smooth performance, fast internet speed এবং বড় storage capacity চান, তাদের জন্য এটি একটি ideal choice in Bangladesh।
37,999.00৳ Original price was: 37,999.00৳ .36,999.00৳ Current price is: 36,999.00৳ .
10 in stock
10 in stock
Description
General |
|
|---|---|
| Brand | Xiaomi |
| SKU | RN155G8GB256GB |
| Warranty Information | 12 Months Official Warranty |
| What’s in the Box | Device | Adapter | Type-C Cable | SIM Ejector Tool | Quick Guide |
Network |
|
|---|---|
| Technology | 5G |
Body |
|
|---|---|
| Dimensions | Height 164mm| Width 75.42mm| Thickness 7.35mm |
| Weight | 178g |
| SIM Card | Dual Nano SIM |
Display |
|
|---|---|
| Type | AMOLED |
| Protection | IP65 Splash, Water and Dust Resistant |
| Resolution | 2392 × 1080 pixels |
| Display Size (Inches) | 6.77 |
Platform |
|
|---|---|
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 3 |
| GPU | Adreno 710 |
| CPU Speed(Ghz) | up to 2.4GHz |
| Processor | Octa Core |
Memory |
|
|---|---|
| System Storage | 256 GB |
| RAM(GB) | 8 |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Redmi Note 15 5G 8GB/256GB Price in BD” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.