Oppo Reno15F 5G Price in BD
55,490.00৳ Original price was: 55,490.00৳ .54,990.00৳ Current price is: 54,990.00৳ .
Redmi Note 15 Pro+ 5G (8/256GB)
47,999.00৳ Original price was: 47,999.00৳ .46,999.00৳ Current price is: 46,999.00৳ .
Redmi Note 15 Pro Plus 5G 12GB/512GB
Redmi Note 15 Pro Plus 5G (12GB RAM / 512GB Storage) হচ্ছে একটি powerful flagship-level smartphone, যারা high performance, premium design এবং advanced camera experience খুঁজছেন তাদের জন্য perfect choice। এতে রয়েছে ultra-fast 5G connectivity, massive storage, smooth multitasking এর জন্য 12GB RAM, এবং stunning display যা gaming ও entertainment কে করে তোলে next level।
60,999.00৳ Original price was: 60,999.00৳ .59,999.00৳ Current price is: 59,999.00৳ .
10 in stock
10 in stock
Description
Redmi Note 15 Pro Plus 5G 12GB/512GB
General |
|
|---|---|
| Brand | Xiaomi |
| SKU | RN15PP12GB512GB |
| Warranty Information | 12 Months Official Warranty |
| What’s in the Box | Device | Adapter | Type-C Cable | SIM Ejector Tool | Quick Guide |
Network |
|
|---|---|
| Technology | 5G |
Body |
|
|---|---|
| Dimensions | Height 163.3 mm | Width 78.3 mm | Thickness 8.2mm |
| Weight | 207g |
| Build | IP69K Water Resistance |
| SIM Card | Dual Nano SIM |
Display |
|
|---|---|
| Type | AMOLED |
| Protection | Corning Gorilla Glass Victus 2 Cover Glass |
| Resolution | 2772 × 1280 |
| Display Size (Inches) | 6.83 |
Platform |
|
|---|---|
| Chipset | Qualcomm Snapdragon 7s Gen 4 |
| GPU | Adreno 810 |
| Processor | Octa Core |
Memory |
|
|---|---|
| System Storage | 512GB |
| RAM(GB) | 12 |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Redmi Note 15 Pro Plus 5G 12GB/512GB” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.