Realme Note 60x
12,999.00৳ Original price was: 12,999.00৳ .12,499.00৳ Current price is: 12,499.00৳ .
CAMON 50 Ultra 5G
42,999.00৳ – 49,999.00৳ Price range: 42,999.00৳ through 49,999.00৳
Nokia 106
✅1 Year Official Warranty.
📱 নির্ভরযোগ্য ও টেকসই ডিজাইনের Nokia 106 এখন আরও স্টাইলিশ! দীর্ঘ ব্যাটারি ব্যাকআপ, শক্তিশালী বিল্ড কোয়ালিটি, ডুয়াল সিম সাপোর্ট এবং সহজ ব্যবহারযোগ্য কিপ্যাডের কারণে এটি দৈনন্দিন ব্যবহারের জন্য অসাধারণ একটি ফিচার ফোন। কলিং, এসএমএস এবং দীর্ঘ সময় চার্জ ব্যাকআপের জন্য যারা একটি বাজেট-ফ্রেন্ডলি ফোন খুঁজছেন, তাদের জন্য Nokia 106 হতে পারে পারফেক্ট চয়েস। 🔋✨
2,390.00৳ Original price was: 2,390.00৳ .1,999.00৳ Current price is: 1,999.00৳ .
200 in stock
200 in stock
Description
Nokia 106 Full Specifications
General
| Brand | Nokia |
| Model | 106 (2018) |
| Device Type | Feature phone |
| Release Date | 21 November, 2018 |
| Status | Available |
Hardware & Software
5
| Operating System | FeaturePhone |
| Chipset | Mediatek MT6261D |
Display
6
| Display Type | TFT |
| Screen Size | 1.8 inches |
| Resolution | 120×160 px |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Pixel Density | 111 ppi |
| Screen to Body Ratio | 18.2 % |
Design
6
| Height | 111.2 mm |
| Width | 49.5 mm |
| Thickness | 14.4 mm |
| Weight | 70.2 grams |
| Build | Glass front, plastic back, plastic frame |
| Colors | Black |
Battery
6
| Battery type | Li-Ion (Lithium Ion) |
| Capacity | 800 mAh |
| Placement | Removable |
| Standby | Up to 504 h |
| Talk Time | Up to 16 h |
Memory
5
| Internal Storage | 4 MB |
| RAM | 4 MB |
Network & Connectivity
| Network | 2G |
| SIM Slot | Dual SIM, GSM+GSM |
| SIM Size | SIM1: Mini, SIM2: Mini |
| EDGE | Available |
| GPRS | Available |
| USB | microUSB 2.0 |
Multimedia
| FM Radio | Yes |
| Loudspeaker | Yes |
More
| Made By | Finland |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Nokia 106” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.