Itel 2166 Dual SIM
1,299.00৳ Original price was: 1,299.00৳ .1,190.00৳ Current price is: 1,190.00৳ .
Itel 5200 Dual SIM Feature Phone
1,490.00৳ Original price was: 1,490.00৳ .1,399.00৳ Current price is: 1,399.00৳ .
Itel it5032 Dual SIM Phone
- Camera Features
- Zoom 4x, White Balance, Brightness, Contrast, Exposure
- LED Flash
- Flashlight
- Internet Browsing
- Bowser: WAP 2.0/HTML
- Auto call record
- Magic Voice
- blacklist
- MMS
- Games
- Battery saver
1,450.00৳ Original price was: 1,450.00৳ .1,390.00৳ Current price is: 1,390.00৳ .
100 in stock
100 in stock
Description
Itel it5032 Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Model | ✅ it5032 |
| Brand | Itel |
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM: 900/1800 |
| Network | 2G |
| SIM | Dual SIM |
| Display | 2.4-inch QVGA Display with a Resolution of 240 x 360 pixels |
| Sound | Loudspeaker, 3.5mm jack |
| RAM | 4MB |
| Built In Memory | 4MB |
| External Memory | MicroSD, Up to 32GB |
| Bluetooth | Yes |
| USB | Yes |
| Camera | Digital Camera |
| Video | 320p x 15 fps |
| FM Radio | FM Radio |
| Battery Capacity | 1000mAh Powerful Li-ion Battery |
| Battery Type | Removable |
| Talk Time | Up to 4.5 Hours |
| Stand By | Up to 240 Hours |
Customer Reviews
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Be the first to review “Itel it5032 Dual SIM Phone” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.